Hoe je BLD PC inpakken voor RMA service

Hebt u meer vragen? Een aanvraag indienen

In dit artikel lees je hoe je je NZXT BLD systeem op de juiste manier verpakt voor verzending naar ons magazijn. Als je goedkeuring hebt gekregen voor eenReturn Merchandise Authorization (RMA) van ons klantenserviceteam, ben je verplicht om deze richtlijnen te volgen om ervoor te zorgen dat je pc veilig bij ons magazijn wordt afgeleverd. 

 

Als je het systeem niet goed verpakt, kan het systeem of de interne onderdelen beschadigd raken, waardoor de garantie op het systeem vervalt. NZXT is niet verantwoordelijk voor schade of verlies als gevolg van onjuiste verpakking.

Als je extra onderdelen aan je pc hebt toegevoegd, zoals extra opslag (bijv. HDD, SSD, M.2, etc.), ventilatoren, geheugen (bijv. RAM) of accessoires voor de behuizing (beeldschermfiguren, capture kaarten, etc.), verwijder deze dan alsjeblieft voordat je je pc opstuurt. NZXT is niet verantwoordelijk voor verloren of beschadigde onderdelen of accessoires van derden tijdens het RMA-proces.

 

Hoe verpak ik mijn BLD PC voor RMA service?

Afhankelijk van het model PC dat je hebt, zullen je instructies verschillen. Selecteer een handleiding uit de onderstaande lijst voor instructies voor jouw systeem:

Als de behuizing voor jouw systeem niet is, zie dan het gedeelte hieronder. Als je niet zeker weet welke gids je moet kiezen, neem dan contact op met ons klantenserviceteam.

 

Wat heb ik nodig om mijn pc te verpakken?

Alle NZXT BLD systemen worden verzonden met speciaal verpakkingsmateriaal om ervoor te zorgen dat het systeem veilig wordt vervoerd. We raden aan om dit verpakkingsmateriaal te bewaren gedurende de volledige garantieperiode van je pc. Kijk voor een lijst met verpakkingsmaterialen voor jouw PC in de gidsen hierboven om jouw case te vinden.

Opmerking: Als je een van je originele verpakkingsmaterialen mist, neem dan contact op met ons Klantenserviceteam om een vervangende set verpakkingsmaterialen aan te vragen. Ons team zal je een link of factuur sturen waar je een verpakkingsmateriaal-kit kunt kopen die specifiek is voor het kastmodel van je pc.

Naast de hierboven genoemde verpakkingsmaterialen heb je ook zware verpakkingstape van 7.5 cm dik nodig die meer dan 27 kg kan dragen.

 

Ik wil geen verpakkingspakket bestellen, kan ik verpakkingsmateriaal gewoon ter plaatse kopen?

Als je er de voorkeur aan geeft om je eigen verpakkingsmaterialen lokaal te kopen, raden we je het volgende aan:

 • Een grote, dubbel gegolfde ("dubbelwandige") kartonnen doos
  • Deze doos moet aan alle kanten van de computer minimaal 7.5 cm ruimte hebben
  • De doos moet berekend zijn op een gewicht van meer dan 18 kg.
 • schuimrubberen kussentjes met een dikte van 5 cm of meer voor "eierkratten
  • Deze worden gebruikt om de lege ruimte tussen de pc en de verzenddoos op te vullen.
  • Het aantal benodigde pads hangt af van de grootte van je pc en de verzenddoos.
 • 1-2 Instapak® Quick RT Expanding Foam Packets
  • Voor systemen gebouwd in de H5, H7, H510 en H710 kasten raden we zowel een Size 10 als Size 20 pakket aan, afhankelijk van de componenten van je pc.
 • Zware verpakkingstape van 7.5 cm dik, geschikt voor 27+ kg.

We raden niet aan om de volgende materialen te gebruiken, omdat deze kunnen leiden tot verschuiving van het pakket tijdens transport, wat kan resulteren in ernstige schade aan het systeem:

 • Verzenddekens
 • Noppenfolie
 • Pinda's inpakken
 • Gevouwen karton
 • Krant

 

Veilig verpakken van je NZXT BLD PC

Als je pc is verzonden in een oudere NZXT-behuizing, zoals de H210, H510 of H710-serie, of als je een verpakkingsmateriaal-kit van onze website hebt besteld, komt je verpakkingsmateriaal mogelijk niet overeen met de instructies hierboven. In dit gedeelte behandelen we hoe je je pc veilig kunt verpakken voor reparatie met ons team.

Deze paragraaf is van toepassing op alle systemen die in de volgende gevallen worden gebouwd:

 • H210 serie
  • H210 & H210i
 • H510 serie
  • H510, H510i, H510 Flow en H510 Elite
  • Deze systemen omvatten de Foundation, Starter, & Streaming series prebuilt pc's en legacy Creator series pc's (gebouwd voor 2023).
 • H710-serie
  • H710 & H710i
 • H5-serie
  • H5 Stroom & H5 Elite
 • H7-serie
  • H7, H7 Flow en H7 Elite

 

Het BLD-systeem voorbereiden - Interne verpakking

Voor deze stap hebben we de Internal Packing Materials voor je PC nodig.

Voor oudere NZXT pc's:

 • 1-2 Instapak® Quick RT Expanding Foam Packets

Voor nieuwere NZXT pc's

 • Voorgesneden schuimrubberen GPU-beugel(s)
 • Kartonnen wikkel(s) voor de GPU
 • Kartonnen wikkel voor de ventilator aan de bovenkant (indien van toepassing)

Om te beginnen is het aan te raden om de pc op zijn kant te leggen en het glazen paneel aan de zijkant van het systeem te verwijderen, zodat je er gemakkelijker bij kunt tijdens het inpakken van de pc. Als je de originele Instapak® Quick RT Expanding Foam Packets nog hebt van toen je pc werd verzonden, plaats ze dan voorzichtig terug in de behuizing om de GPU te dempen en bevestig het glazen zijpaneel opnieuw aan het systeem voordat je verder gaat met het volgende deel van de handleiding (link)

 

Hoe gebruik je Instapak® Quick RT Expanding Foam Packets?

Als je een pakket met verpakkingsmateriaal hebt gekocht of je eigen Instapak® Quick RT pakketten hebt gekocht, moet je de pakketten activeren om de lege ruimte in de koffer goed op te vullen en de onderdelen tijdens het transport te beschermen. Doe hiervoor het volgende:

 1. Vouw de Instapak® Size 10 zak volledig uit en plaats hem op een stevige, vlakke ondergrond. Noteer van de activeringsgebieden op de bodem van de zak gemarkeerd met A en B.
 2. Druk stevig op de Component A "Press Here" op de zak totdat je een klein "plopgeluid" hoort om je te laten weten dat de verzegeling verbroken is. Pak de zak niet vast, knijp er niet in en draai er niet aan om hem te activeren, want dan kan de oplossing scheuren.
 3. Meng Component A met Component B door de secties A en B elk 10-20 keer snel heen en weer te drukken. Na een moment hoor je weer een "plop" die aangeeft dat het schuim is geactiveerd en dat de zak begint uit te zetten.
 4. Plaats snel de Instapak® zak over de grafische kaart met de activeringsgedeelten tussen de beschermkap van de grafische kaart en de voeding en sluit de behuizing met het glazen zijpaneel om de zak te laten uitzetten en het gebied te vullen.
  Let op: Tijdens deze stap wordt de Instapak® erg warm en komt er stoom vrij. Blokkeer of raak het gedeelte bovenaan de zak met het label VENT niet aan.
  probeer niet de Instapak® in het gebied onder de GPU te "proppen", want als je de zak met kracht indrukt, kan deze scheuren en onderdelen beschadigen.
 5. Laat het systeem minstens 5-10 minuten zitten voordat je het glas verwijdert. Als het goed is, heeft het Instapak® het gebied onder de grafische kaart opgevuld en zich rond de bovenkant van de kaart gewikkeld om een beschermend kussen te bieden.
 6. Herhaal de bovenstaande stappen voor de Instapak® Size 20 zak en plaats de zak in het gebied hierboven de GPU. Als je systeem is geleverd met een luchtkoeler en niet met een AIO vloeistofkoeler, moet het pakket rechts op van de toren van de luchtkoeler worden geplaatst.

Bekijk de video hieronder voor een demonstratie van het gebruik van het Instapak® product:

Bovenstaande video laat ook zien hoe je je systeem inpakt als je maar één Instapak® zak hebt ontvangen bij je inpakpakket.

Als de Instapak® zijn geplaatst en uitgehard, moeten ze eruit zien als de PC in het onderstaande voorbeeld.

img_1596.jpg

Let op: Bij sommige systemen worden mogelijk geen twee Instapak®-zakken meegeleverd, maar een enkele zak die gevormd is om rond de GPU te wikkelen.

 

Ik heb maar 1 Instapak® Quick RT ontvangen in plaats van 2, wat moet ik doen?

De algemene stappen zijn hetzelfde als in de bovenstaande handleiding, maar in plaats van het pakket strikt aan de onderkant van de kaart te plaatsen, willen we het over de GPU wikkelen zodat het geventileerde gedeelte zich boven de grafische kaart bevindt, zodat het schuim veilig om de kaart wordt gewikkeld.

 

Mijn PC kwam met een Foam Brace(s) in plaats van de Instapak® Quick RT pakketten, wat moet ik doen?

Als je systeem is geleverd met een Foam Brace in plaats van een Instapak® Quick RT set, dan is deze brace al voorgesneden om bij je systeem te passen. Als je systeem is geleverd met een radiator of ventilatoren aan de bovenkant, dan heb je ook een kartonnen omhulsel ontvangen om aan de bovenkant van de kast te plaatsen. Om dit te installeren lijn je de beugel uit met de bovenste ventilatoren en installeer je de beugel zo dat hij stevig om de GPU zit. Deze beugel moet worden uitgelijnd op de verste rechter rand van de grafische kaart om trillingen tijdens het transport te minimaliseren, zoals hieronder getoond:

GPU-Brace.png

Als deze goed is geplaatst, bedekt de schuimrubberen beugel de rechterkant van de grafische kaart en helpt hij trillingen te elimineren.

 

Je BLD-systeem verpakken

Nu je systeem is voorbereid en de interne verpakking goed is aangebracht, moeten we ervoor zorgen dat de pc goed wordt verpakt. Voor deze stap hebben we de volgende materialen nodig:

 • Eén (1) grote, dubbel gegolfde ("dubbelwandige") kartonnen verzenddoos.
 • Twee (2) 5 cm dikke "eierkrat" grijze schuimkussens
 • Een (1) NZXT Case Box aan de binnenkant (specifiek voor jouw casemodel)
 • Twee (2) NZXT Case Styrofoam blokken

Als je een pakket met vervangend verpakkingsmateriaal hebt ontvangen, heb je misschien niet de NZXT Case Box of NZXT Case Styrofoam blokken. Voor deze kits ontvang je in plaats daarvan extra 5 cm dikke "eierkrat" grijze schuimkussentjes, afhankelijk van het model van je koffer.

Als je je pc terugstuurt voor een terugbetaling, stuur dan ook de accessoiredoos en alle accessoires die bij je pc zijn geleverd mee. Voor systemen die worden opgestuurd voor reparatie, stuur niet de accessoiredoos mee, want deze kan tijdens het reparatieproces gemakkelijk zoekraken of zoekraken. NZXT is niet verantwoordelijk voor zoekgeraakte of beschadigde accessoires of componenten van derden die met het systeem worden meegestuurd.

Als je je NZXT BLD RMA Agreement hebt uitgeprint, plak deze dan op de voorkant van de pc of op het zijpaneel van gehard glas. Als je de originele binnendoos en piepschuimblokken hebt, plaats de meegeleverde blokken dan op de bovenkant en onderkant van de PC. Een van de twee blokken heeft uitsparingen speciaal voor de voetjes aan de onderkant van de kast. Plaats de pc in de Case Box en zorg ervoor dat de voorkant van de case naar de bovenste opening van de box wijst, zodat de box goed sluit. Als je de pc terugstuurt voor restitutie, plaats dan de accessoiredoos/tassen bovenop de behuizing of op het metalen zijpaneel aan de zijkant van de doos. Plaats geen tassen met accessoires in de behuizing of tegen het glazen zijpaneel. Sluit de flappen en plak de doos dicht met stevige verpakkingstape. Het is aan te raden om de flappen in de lengte dubbel vast te tapen langs de naad, en nog eens 3-6 centimeter langs de zijkant van de doos vanaf de bovenkant vast te tapen om er zeker van te zijn dat de doos goed gesloten is. Bovendien kan tape langs de boven- en zijrand helpen om de doos verder af te sluiten.

Om het systeem te verpakken, legt u één vel eierkratschuim in de buitenste verzenddoos, en zorgt u ervoor dat de verhoogde kant naar de buitenkant van de verzenddoos wijst. Leg de verzegelde kofferdoos voorzichtig in de buitendoos. Als er luchtspleten zijn tussen de kartonnen doos en de buitenwanden van de verzenddoos, vul deze dan op met extra eierkratschuim.

Als je een verpakkingspakket hebt ontvangen zonder een binnendoos, vul dan de luchtgaten in de doos op met het extra verpakkingsschuim dat met je verpakkingspakket is meegeleverd. De pc mag niet in direct contact komen met of van de buitenwanden van de verzenddoos.

Als dit goed is gedaan, zou je systeem in elkaar moeten passen zoals hieronder is afgebeeld.

boxy_boi.gif

Leg de overgebleven grote eierdoos op de Case Box (of op het systeem als je geen Case Box hebt), sluit dan de flappen en verzegel de buitenste verzenddoos met je stevige verpakkingstape. Net als bij de kartonnen doos is het aan te raden om de flappen in de lengte dubbel vast te tapen langs de naad, en nog eens 3-6 centimeter langs de zijkant van de doos vanaf de bovenkant vast te tapen om ervoor te zorgen dat de doos goed gesloten is. Bovendien kan tape langs de boven- en zijrand helpen om de doos verder af te sluiten.

 

NZXT PC opsturen voor RMA Service

Zodra je systeem is ingepakt, moet je het afgeven bij de koerier ter plaatse. Als je een voorgefrankeerd verzendlabel hebt gekregen, zoek dan de dichtstbijzijnde locatie voor de opgegeven koerier en geef het pakket direct af bij een begeleider. Verzend de pc niet via een onbemande dropbox, het wordt sterk aangeraden om het pakket te laten scannen bij het afleveren en een ontvangstbewijs te krijgen dat bevestigt dat de pc aan de koerier is overhandigd.

 

Ik heb geen printer, hoe kom ik aan een verzendlabel?

Als je een prepaid verzendlabel hebt ontvangen en geen toegang hebt tot een printer, kun je het digitale label op je telefoon meenemen naar de koerierslocatie waar ze het voor je printen. Het proces verschilt van locatie tot locatie, maar houdt in dat de koerier het digitale label scant of je vraagt om het door te sturen naar een intern e-mailadres zodat ze het kunnen afdrukken.

 

Heb je vragen die niet in deze handleiding staan, of heb je meer hulp nodig? Aarzel dan niet om contact op te nemen met ons klantenserviceteam. Een van onze vriendelijke medewerkers staat voor je klaar om je te helpen.

Wil je helemaal op de hoogte blijven van alles wat NZXT doet? Ga ervoor en wordt lid van de officiële NZXT Community Discord om op de hoogte te blijven van onze nieuwste producten, aankomende acties, en om mee te praten over alles van pc-hardware tot gaming.

Je kunt ons ook volgen via de onderstaande links:

@NZXT on Twitter
@NZXT on Instagram
@NZXT on TikTok

Artikelen in deze sectie

Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 67 van 79
Delen

Opmerkingen

0 opmerkingen

Artikel is gesloten voor opmerkingen.