Waarom werkt mijn Kraken Z-display of -pomp niet?

Hebt u meer vragen? Een aanvraag indienen

Als je Kraken Z-serie koeler (Z53, Z63 of Z73) niet wordt gedetecteerd in de CAM-software, controleer dan eerst de volgende handleiding voordat je verder gaat:

NZXT Support - Mijn NZXT-apparaat wordt niet herkend in CAM

Als uw Kraken Z koeler nog steeds niet detecteert, of als u een probleem hebt waarbij het scherm niet wordt weergegeven, dan kan dit een hardwareprobleem zijn met de Kraken Z koeler of een verbindingsprobleem.

Mijn Kraken Z koeler verschijnt in CAM, maar het scherm werkt niet

Als de Kraken-koeler wel wordt weergegeven in de CAM-software, maar geen display geeft, kan dit een indicatie zijn van een hardwareprobleem, zoals een defect backlight. Om dit te testen, zorg je er eerst voor dat je Helderheid-schuifregelaar in CAM op maximaal staat voor de Kraken Z koeler.

Z-Lighting-Brightness.png

Gebruik vanaf hier een fel licht, zoals de zaklampfunctie op je mobiele telefoon, en richt het licht op het scherm zelf. Als je een vaag beeld ziet van wat er op het scherm zou moeten staan, is dit een indicator dat de achtergrondverlichting geen stroom krijgt. Hiervoor raden we het volgende aan:

 • De pc afsluiten
 • Schakel de voeding uit
 • Controleer de aansluiting van de breakoutkabel bij de pompdop van de Kraken (zie het gedeelte hieronder)
 • Controleer de SATA-voedingsaansluiting op de voeding
 • Controleer de interne USB 2.0-aansluiting bij de pompdop en het moederbord
 • Herstart de pc

Als het probleem aanhoudt, betekent dit dat er waarschijnlijk een hardwareprobleem is waarvoor de Kraken onder garantie vervangen moet worden. Als je hulp nodig hebt bij het indienen van een garantieclaim, neem dan contact op met ons Customer Support team en we kunnen je helpen. Houd je verzendadres en aankoopbewijs van de koeler bij de hand, want ons team heeft dit nodig om de garantieclaim in te dienen.

Het scherm van mijn Kraken Z is leeg

Als je Kraken Z koeler niet verschijnt in de CAM software en het scherm leeg is, kan dit betekenen dat de Kraken niet goed is aangesloten of dat er een losse verbinding is bij de Breakout Cable.

Hoewel de Breakout Cable een sleutel heeft om te voorkomen dat de kabel verkeerd wordt aangesloten, is de sleutel vrij ondiep en hebben we incidenten gezien waarbij gebruikers deze kabel ondersteboven in de connector hebben gestoken. Bij het aansluiten van de Breakout Cable zul je zien dat een van de 14 pins aansluitingen leeg is, zoals te zien is in de afbeelding hieronder.

mceclip0.png

Zorg er bij het aansluiten van de Breakout Cable voor dat deze pin het dichtst bij het Face van de Kraken Z pompdop zit, niet bij het moederbord of het dichtst bij de buizen die uit de pompdop komen. Als je bijvoorbeeld de Kraken Z aansluit met de buis naar de 3 uur positie gericht, dan moet deze lege pin ook naar de 3 uur positie gericht zijn.

Als het probleem aanhoudt, betekent dit dat er waarschijnlijk een hardwareprobleem is waarvoor de Kraken onder garantie vervangen moet worden. Als je hulp nodig hebt bij het indienen van een garantieclaim, neem dan contact op met ons Customer Support team en we kunnen je helpen. Houd je verzendadres en aankoopbewijs van de koeler bij de hand, want ons team heeft dit nodig om de garantieclaim in te dienen.

Mijn Kraken Z Display werkt en wordt weergegeven in CAM, maar mijn systeem raakt oververhit

Als je Kraken goed detecteert, maar het systeem geeft hoge temperaturen aan, dan kan dit een teken zijn van een pompstoring in de Kraken zelf. We willen erop wijzen dat het oververhittingsbereik per CPU kan verschillen, dus je kunt het beste eerst controleren of je CPU binnen veilige bedrijfstemperaturen valt. Als de CPU is ontworpen om een hoger thermisch doel te bereiken of een hoger TDP heeft, kun je hogere stationaire en belastingtemperaturen zien (d.w.z. stationair van ongeveer 60C, belasting van ongeveer 95C) dan bij een processor met een lager vermogen, die temperaturen kan zien van rond de 20C bij stationair en rond de 80C bij belasting.

Als je systeem echter willekeurig uitschakelt met een waarschuwing voor de CPU-temperatuur, dan is dit een vrij sterke aanwijzing voor een oververhitte processor en mogelijk een defecte pomp. Als je veilig in Windows kunt laden, open dan de NZXT CAM-software en controleer op het tabblad Cooling of de pomp werkt door het profiel te wijzigen in Fixed. Alle Kraken Z serie pompen bij 100% werkbelasting moeten een meting geven van 3000 RPM ± 10% (300RPM), wat een bereik betekent van gemiddeld 2700 tot 3300 RPM.

Z-Pump-Speed.png

Als de pomp 0 RPM of een extreem lage waarde aangeeft (bijv. minder dan 1500 RPM ondanks dat deze is ingesteld op Fixed), dan kan dit duiden op een hardwareprobleem met de Kraken-koeler waardoor de koeler moet worden vervangen. Voor deze kwestie raden we het volgende aan:

 • Sluit de CAM-software
 • Sluit alle andere software voor koelbesturing
 • Herlancering CAM
 • Probeer de pompsnelheid handmatig aan te passen
  • Om de pompsnelheid te verhogen sleep je het meest linkse punt op de curvegrafiek omhoog
  • Om de pompsnelheid te verlagen sleep je het meest rechtse punt op de curvegrafiek naar beneden
 • Sluit de pc af en controleer de voedingsaansluitingen op de Kraken.

Als het probleem aanhoudt, betekent dit dat er waarschijnlijk een hardwareprobleem is waarvoor de Kraken onder garantie vervangen moet worden. Als je hulp nodig hebt bij het indienen van een garantieclaim, neem dan contact op met ons Customer Support team en we kunnen je helpen. Houd je verzendadres en aankoopbewijs van de koeler bij de hand, want ons team heeft dit nodig om de garantieclaim in te dienen.

 

Heb je vragen die niet in deze gids worden behandeld of heb je meer hulp nodig? Neem gerust contact op met ons klantenserviceteam en een van onze vriendelijke supportmedewerkers staat klaar om je te helpen.

Wil je op de hoogte blijven van alles wat NZXT doet? Word lid van de Official NZXT Community Discord om op de hoogte te blijven van onze nieuwste producten, aankomende verkopen en om deel te nemen aan discussies over alles van pc-hardware tot gaming.

Je kunt ons ook volgen via de volgende links:

@NZXT op Twitter
@NZXT op Instagram
@NZXT op TikTok

Artikelen in deze sectie

Was dit artikel nuttig?
Aantal gebruikers dat dit nuttig vond: 11 van 212
Delen

Opmerkingen

0 opmerkingen

U moet u aanmelden om een opmerking te plaatsen.